články

Fotokniha Saal Digital

 

Fotoknihu jsem ještě nikdy nedělal, takže jsem začínal naprosto bez jakýchkoli zkušeností. Hledal jsem na internetu, zašel do fotoprodejny, nechal si ukázat produkty, stáhl programy. Nakonec jsem se rozhodl pro Saal Digital a využil jejich nabídku. Než jsem se dostal k této značce, vyzkoušel jsem programy na tvorbu fotoknihy od dalších dvou výrobců. Programy mi moc nevyhovovaly, vlastně mi na nich vadilo skoro všechno. Neustálé nabídky různých automatických úprav, když jsem něco potřeboval, buď to nešlo nebo jsem to hledal neúměrně dlouho. Další nepříjemnost – omezená nabídka produktů. Následná tvorba fotoknihy u Saal byla příjemným překvapením.  

 

 

Program na tvorbu fotoknihy lze stáhnou ze stránek společnosti snadno a rychle.  

Práce s ním je snadná, rychlá, intuitivní a k dispozici je spousta možností (velikost, desky, povrchy, atd…)  

Zvolil jsem větší formát 30 x 30 cm a fotografie vkládal ve velkém rozlišení (300 ppi). Text se dal vkládat kamkoliv a pohodlně, práce s ním (a vlastně úplně se vším) připomínala tvorbu prezentace ppt. Měl jsem obavy z pomalého stažení konceptu výrobcem, a zda bude možné data vůbec odeslat. Odeslání dat proběhlo překvapivě hladce a rychle. Finální produkt byl doručen do týdne a jeho kvalita je výborná. Barvy, provedení vazby, vše vypadá tak, jak jsem si představoval při jeho tvorbě.  

 

 

Nedostatky: vlastně žádné nejsou, jen snad drobnosti. Chvíli mi trvalo, než jsem zjistil, jak připravenou fotoknihu odeslat, musel jsem se podívat na instruktážní video. Při výběru obalu není v nabídce možnost jednobarevných desek, tedy alespoň u formátu, který jsem si vybral, ale to jsem vyřešil jednobarevnou fotografií, která se dá vložit na obal. Při žádosti o příspěvek se několik dní nikdo neozýval, takže jsem myslel, že tedy žádný nebude. Po mém dalším dotazu šlo vše velmi rychle. Dále mi vadilo, že při jakékoliv komunikaci, včetně obyčejného dotazu, se zpráva odešle pouze při mém souhlasu se zpracováním mých osobních údajů. To nemám rád. Potom snad ještě vysoká cena, ale každý má možnost se rozhodnout, zda tuto cenu knihu pořídí. Kvalita je prvotřídní.  
Počítadlo